Stomatološka protetika

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Trudnoca, ljecenje zuba i plombiranje

Loveyou

Poštovani,
Zanima me dali se u 6 mjesecu trudnoće (26tj trudnoće) može lječiti zub i stavljati nova plomba, jer me zub počeo boliti i doktor mi ga je otvorio i rekao da je odumrao živac i izašao je strašan miris iz njega kada ga je otvorio (zub je prethodno bio prije dvije godine plombiran). Naručio me za 7 dana ponovno kod njega i rekao kako bi ga on lječio te plombirao jer je zub zdrav i nema karijesa na sebi te ga nebi vadio. A nakon lječenja ponovno bi ga plombirao. Sada me zanima dali se to sve može raditi u trudnoći, i molim Vas pomoć da li je bolje to sve raditi bez anestezije ili ipak uzeti anesteziju (čula sam da postoje nekakve bez adenalinske anestezije koje ne štete bebi ni meni)? Spremna sam svakako ako šteti bebi i meni izdržati tu bol koliko god treba, iako se preporuča uzeti anestezija baš naprotiv, pa više ni sama neznam što napraviti. Hvala na odgovoru, lijep pozdrav.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

u trudnoći se normalno popravljaju i liječe zubi, uz normalnu anesteziju s adrenalinom.