Stomatološka protetika

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

molim pomoć za dijete

kleofina

Poštovani,
Mom djetetu, star 9. godina, je 24.7.2016. u hitnoj obradi stavljen trep i cavit na zub 64 (zbog jakih bolova).
Danas smo bili na kontroli kod njegovog izabranog stomatologa i on tvrdi da nije potrebno vaditi lijek iz zuba.
Molim pojašnjenje, da li je potrebno vaditi lijek i što se može dogoditi djetetu obzirom je lijek već 2,5 mjeseca u zubu?

zahvaljujem

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Razlog zašto ne treba poduzimati nikavu terapiju je u tome što je zub pred ispadanjem i očekuje se da će ga ubrzo zamjeniti trajni zub.