Stomatološka protetika

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Odlomljen dio zuba

xxxNinaxxx

Postovani, odlomio mi se unutarnji dio prednjeg donjeg sjekutica, tj. jedinice do pola. Zub je kad se gleda, citav, osim sto je taj dio duplo tanji. Inace imam zdrave zube, 35 god. U ponedjeljak cu otici kod svoje dr, no zanima me na koji nacin spasiti zub?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

jako je teško odgovoriti točno na Vaše pitanje bez detaljnog uvida u situaciju.
U svakom slučaju, dentalna medicina danas raspolaže ca cjelim nizom postupaka, kojim se može sapsiti zub u situaciji koju opisujete.
Od same izrade ispuna , preko endodontskog zahvata, do izrade umjetne zubne krune(krunice).
Očekujem pozitivan ishod za Vaš zub.