Stomatološka protetika

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Taman zub - keramičke ljuskice, krunica ili nešto drugo

kunis

Poštovani,

Molila bih Vas pomoć. Moja jedinica je avitalan zub, te je s vremenom sve tamnije boje. Par puta sam odlazila stomatologu, gdje bi se stavljao nekakav lijek unutar zuba, te nakon tjedan dana bi se to izvadilo, i ponovno stavio novi lijek. Rezultat je bio malo bolji, međutim nakon 2-3mjeseca, zub je bio taman kao i prije tog zahvata. Te naravno nisam bila zadovoljna.
Duže vrijeme istražujem što bi bilo najbolje napravit po tom pitanju.
Molila bih Vaše mišljenje, za keramičke ljuskice? Naime, na glasu su kao jako krhke. Ili krunica?
Koje je najbolje riješenje za deskolorirani zub?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Keramičke ljuskice se ne rade na liječenim zubima, tako da je kod Vas indicirana krunica.
Bitno je napomenuti da je zbog diskoloracije zuba, potrebno upotrjebiti materijal niske prozirnosti, tipa cirkona.