Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

akkne

andrea

kako se mogu sprijeciti akne prije nego ih dobijes i dali se ikako mogu sprijeciti.

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Draga Andrea!

Acne se mogu spriječiti pravilnom njegom i terapijom kada ih već dobiješ,ali prije nego što ih dobiješ - to je jako teško- budući se javljaju iz do sada nedovoljno jasnih razloga
kod genetski predisponiranih osoba pod utjecajem androgenih hormona na žlijezde lojnica.Naravno da one acne koje nastaju zbog lijekova i kozmetičkih preparata ,te jakog sunčanja možemo spriječiti tako da izbjegavamo navedene rizike.

Pozdrav!