Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Akne

Martina

postovana doktorice.prije vise od godinu dana dijagnosticirane su mi akne vulgaris,propisana terapija antibioticima (klindamicin mislim), nekakav tonik i nakon nekog vremena,nisam vidjela poboljsanja,na preporuku poznanika sam kupila Normaderm,nakon nekog vremena situacija se popravila-neznam dali zbog Normaderma ili vremena ali sve dosada nisam imala problema,sada su se opet akne pocele vracati!buduci da se nalazim u inozemstvu nemogu kod dermatologa,neznam sta mi je ciniti?koju terapiju da primjenim?citajuci na inernetu nasla sam da je dobro koristit neutralan sapun-probala s tim, malo se smirilo,i zatim vitamin C od naturalweltha-mazala kozu nakon ciscenja pa sad neznam dali je moguce da je situacija tako eskalirala zbog vitamina c?naime doslovno od danas do sutra se to tako promijenilo-koristim taj vitamin od ponedjeljka!molim vas za sto brzi odgovor!unaprijed hvala!

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Poštovana Martina!
Ako imaš bolne akne najbrže bi ti pomoglo liječenje sa peroralnim antibioticima ,a za to je važno znati koliko imaš godina i da li si alergična na lijekove,te kolika je tvoja težina - dolazi u obzir doksiciklin,minociklin ili tetraciklin.Lokalno možeš koristiti blagi-neutralni sapun i benzoil peroksid 3% ili 5% u gelu navečer,a danju hidratantnu kremu.
Pozdrav!