Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

akne i crvenilo

marina

Prije 3 tjedna sam bila kod dermatologa i prepisao mi je lokalnu terapiju-ujutro klidamicin klorid otopinu 1%, popodne akneroxid i navecer skinoren kremu.Imala sam na obrazima potkozne akne koje su bile velike i bolile su.Sada se stanje dosta smirilo,ponekad opet izbije pristić i brzo prođe al mi ostane crvenilo.Hoće li to crvenilo proći i kad?Pošto sam akneroxid morala naruciti izvana i nema prijevoda kako on djeluje,mozete mi ukratko napisati kakav je to gel i kako djeluje?
Hvala...

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Draga Marina!

Akneroxid je lijek koji sadrži aktivnu supstancu benzoyl peroxid.
Benzoyl peroxid ima baktericidan učinak tj. efikasno reducira bakteriju
koja živi u lojnim folikulima i koja uzrokuje nastanak upalnih acne,a zove se Propionibacterium acnes (za 95% nakon 2 tjedna primjene).
Benzoyl peroxid je dostupan u obliku 2,5%-10% gela ili kreme.Može izazvati prolazno crvenilo i ljuštenje kože pa se mora primjeniti oprezno i postepeno.Ukoliko se primjenjuje kod tamnoputih osoba može izblijediti kožu i kosu,zato je potreban oprez.
To je odličan lijek!

Pozdrav!

Narcisa

Ja imam strasne probleme sa potkoznim aknama i crvenilom na licu. Akne su upaljene i strasno bole. Bila sam kod koznog doktora i dobila tablete "Roaccutan" 20 i 10 mg, koje pijem navece i ujutro. Vec sam popila 200 tableta ali nema nikakvog rezultata. Lice je sve gore i gore, a akne neprolaze. Jos uvjek su upaljene i stalno izlaze nove. Ja zivim u Svedskoj i molim vas ako mi mozete pomoci da mi preporucite nesto sto bi mi pomoglo da se rijesim ovog problema.

Unaprijed hvala...........

Narcisa