Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Akne na rukama

Igor

Imam 24 godine i imam akne po leđima i rukama, a najviše me živciraju one na gornjoj strani podlaktice.Obično su potkožne, a kad se razviju i prođu ostaju fleke.Prije sam bio kod dermatologa i on mi je dao kremu akne-roxid koja mi je trenutno uklonila problem, ali svejedno su i dalje izbijale.Kako da ih se rješim?Da li se antibiotik geomycin može kupiti bez recepta?

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Poštovani Igore!
Bolne,potkožne akne treba liječiti sistemskim lijekovima.Dolazi u obzir primjena Geomycina koji se može dobiti samo uz recept.Ja vam ne bih preporučila uzimanje lijekova bez prethodnog pregleda kod dermatologa.
Osim Geomycina postoje i drugi lijekovi koji vam mogu pomoći.Javite se!