Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

izbor proizvoda

petra

28 mi je godina i nikad do sad (osim u predjelu T- zone) nisam imala problema s prištevima.
Ono što me nervira je što su mi se u poslijednjih godinu dana počeli pojavljivati bijeli, sitni potkožni prištići u predjelu brade i sve se više šire.
Dal' je možda krema u pitanju? Istina, moram priznati da se je stanje pogoršalo nakon primjenjivanja Vichy normaderm proizvoda koji očito mojoj koži ne odgovaraju.
Jeli jedino rješenje odlazak kozmetičaru ili postoji u kombinaciji kakav proizvod koji bi suzbio pojavu tih prištića?
Hvala

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Poštovana Petra!

Moguće je da se prištići pojave nakon primjene neadekvatnih kozmetičkih pripravaka ,zbog toga bi prije kupovine novih preparata bilo dobro posjetiti dermatologa.
Ukoliko imate i neredovit ciklus ,trebali bi učiniti UZV jajnika i ginekološki pregled,također je bitan podatak o ev. primjeni
kontracepcijskih pilula ,jer prestanak uzimanja kod nekih bolesnica može dovesti do pogoršanja akne.
Najbolju preporuku o načinu liječenja vaših prištića možete dobiti nakon pregleda kod dermatologa.
Pozdrav!