Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Akne pune vode

MicaMala

U posljednjih 6 mjeseci na licu mi svaki tjedan dana bukne jedna velika akna. Potkožna je i puna vode. Dakle nema nikakvog gnoja.
Ciklus mi je redvoit (svakih 30 dana), ne uzimam kontracepciju jer sam trombofiličar, ultrazvuk je pokazao da su jajnici u savršenom stanju.
Imam 25 godina i nikad nisam imala problema s kožom i aknama. Zube redvno održavam i nema nikakvih karijesa ni upala.
Što bi mogao biti razlog tim vodenim aknama? I da li to nekako mogu spriječiti?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne znam točno je li riječ o aknama i kakvim, ali bilo bi dobro da napravite pregled dermatologa koji će odrediti terapiju, a možda i potencijalne uzroke.