Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Akne u 26-oj

Ninocka25

Poštovani!!!
Imam 26 godina i nisam imala problema sa aknama do prije 6 mjeseci! Pojavile su se na čelu i to više na lijevoj polovini! Bila sam kod dermatologa i ovo je nalaz Dg: Acnae papulopustulosa; Acnae steroidal. suspp.... Th: Lokalno: Sebamed face sapun, po potrebi; Clyndamicinski losion, bistri u toku dana, Clyndamicinska mixtura, samo uveče; Stanicid ung, na gnojanice! Terapiju sprovodim već mjesec dana al kako prođu jedne, javljaju se druge! A inače pijem već 2 mjeseca kontracepcijske pilule Yaz pa su mi rekli da ne mogu raditi nalaze polnih hormona jer neće pokazati pravu vrijednost! Nadam se da ćete mi predložiti nešto drugo i pomoći! Srdačan pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako Vam nakon mjesec dana nije bolje na loklanu antibiotsku terapiju, mislim da bi bilo dobro da provedete terapija antibioticima na usta (npr. doksiciklin od 100 mg 1 tabletu tijekom kroz 4-8 tjedana). Naravno, takvu terapiju Vam mora propisati liječnik ako smatra da je potrebno. Yaz tablete mogu samo pomoći.