Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

akne-stitna zlijezda

Andri

Imam 31 god.i od tinejdzerskih dana imam problem s aknama ponekad bi mi se i ocistilo lice ali uvjek se vracaju,od prosle godine imam problema i sa stitnom,ustvari malo su mi se spustili hormoni i otice mi desni rezanj,depresivna sam pijem seroxat 20mg i po potrebi sam pila cjelo ljeto helex 0,5mg,ali sto mi lice "PODIVLJA"to je strasno lice me boli i dodatno mi stvara nervozu ne znam s cim bi mogla to lijeciti ili bar ublaziti,ne pijem za sad nikave lijekove za stitnjacu ali nebi ni smjela uzimati nikakve hormone,prije 3god.sam pila Cilest ali samo 2mj.jer sam i tada vec imala simptome poremecaja rada stitnjace,molim vas za savjet.

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Poštovana Andri!

Često puta se pravilnom terapijom poremećaja rada štitnjače acne potpuno smire,zato je važno učiniti dobar endokrinološki pregled tj. uz hormone štitnjače treba odrediti i status spolnih hormona,hormona nadbubrežne žlijezde,treba učiniti i UZV jajnika te prema tim nalazima donjeti odluku o načinu liječenju acne.

Pozdrav!