Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

mrzim i sebe i svoje lice

adna

postovani,danas imam 23 godine i imam malog sina,a moje lice je strasno,strasno,da se nekada krijem od djeteta da me ne vidi kada sam bez pudera na licu
moji problemi su poceli kada sam imala decka koji je imao akne po licu,prije nikada nisam imala niti jedne ,i primjetila sam da su se tada pocele pojavljivati i kod mene bas onako strasne kao i kod njega(imala sam 20 god)
CITALA SAM DA AKNE NISU PRELAZNE ALI JA TO NE VJERUJEM JER ZNAMD A SAM IH DOBILA OD NJEGA
moje lice je bilo tako strasno da sam pozvana od mog dermatologa da dogem u bolnicu da leziim i da ih lijecim i bila sam 15 dana
radili su mi ekspresiju i mazali mi lice klindamicin miksturom i rjesila sam akne koliko toliko
medutim moji su problemi poceli kada sam prstala dojiti sina,moje je lice poludilo ponovo
iz dana u dan je bilo sve gore i pocela sam ponovo koristiti klindamicin miksturu ali ned jeluje bas kao prije,skoro nikako
mazala sam i lice persunovim cajem,i sada pijem neke kristale(gljive),pokusavam to prirodno rijesiti ali bas i ne ide
da li mislite da mi je lice postalo imuno na klindamicin i da bih trebala koristiti nesto drugo,osim toga kada sam stalno kuci i klindamicin mi je stalno na licu a kada negdje idem stavljam puder OBAVEZNo,sto znaci STALNO mi je nesto na licu I PRKO NOCI DOK SPAVAM ili jedno ili drugo,gadim se sama sebi kada vidim svoje lice,pa vjerovatno bjezim od toga tako sto stalno imam nesto na njemu
dali je greska sto ne pustam kozu da dise????
molim vas dajte mi bar jedan savjet sta da radim,sta mislite o ovome
moja dijagnoza je bila acne vulgaris..........
MOLIM VAS DAJTE MI NEKI SAVJET
UNAPRED ZAHVALNA

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Poštovana Adna!

Svakako se trebate javiti dermatologu na pregled zbog određivanja optimalne terapije za vaše acne-lokalna terapija nije dostatna,a pravilan izbor se može učiniti tek nakon pregleda.
Javite se u ordinaciju !
Pozdrav!