Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

benzaknen

ana

Postovani...imam problema s pristicima vec duze vrijeme,cas se stanje poboljsa,cas pogorsa,al uglavnom nikako da ih se rijesim..bila sam i kod dermatologa,koji mi je preporucio benzaknen 5%,al nakon nekog vremena sto sam ga koristila samo na kriticnim dijelovima koze,lice mi se jako upalilo,tj.koza mi se ostetila,i to kao da imam opekline od sunca...koju god kremu da stavim,lice me pece,pa ne znam sto bih,dali da neko vrijeme nista ne koristim osim vode??! veliki pozdrav,s postovanjem:ana

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Draga Ana!

Benzaknen je dobar lijek ,ali se mora koristiti postepeno tj. u početku
primjene 2 x tjedno,zatim 3x tjedno ,te nakon prilagodbe kože može se mazati svaki dan.Nuspojave koje si ti navela obično prestaju nakon par dana bez primjene lijeka koji je do nuspojava doveo.Nije loše 3-5 dana mazati kortikosteriodnu kremu na iritirano područje ,ali nikako duže od tih par dana!Trebaš se čuvati sunca!
Ako ti ne bude bolje javi se na pregled!

Pozdrav!