Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

diane 35 - koliko dugo

Ela

Poštovani,
imam 39 godina i prije 7,5 mjeseci sam počela piti
Diane 35 zbog akni na licu. Sad već primjećujem da se stanje dosta popravilo i stabiliziralo.
Možete li mi reći da li i koliko dugo trebam nastaviti piti ove tablete.
Hvala!

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Poštovana Ela!

Diane 35 uobičajeno treba uzimati godinu dana,a uz uredne laboratorijske nalaze i ginekološke kontrole mogu se uzimati i duže .
Pozdrav!

Dijana

Poštovana,

Imam 31 godinu. Diane35 sam počela uzimati prije 5 godina zbog problema sa aknama, a zgodno mi je bilo i to što ima kontracepcijska svojstva.
Prije par mjeseci sam ih prestala uzimati da mi se malo organizam očisti, a i više me ne zabrinjava moguća trudnoća.
Međutim, nakon prestanka uzimanja Diane 35, stanje sa aknama mi se ponovno vratilo na isto kao prije pet godina kada sam ih počela uzimati.
Ukoliko su Diane 35 trebale nešto regulirati u organizmu, to očito nisu odradile.
Što mi je sada činiti sa aknama i sa masnom kožom kao u tinejđerke? (s time da bih htjela ostaviti mogućnost za eventualnu trudnoću)
Hvala

Dijana