Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Pogoršanje - pomoć molim!!!

Ida

Sada imam 14 godina i prvi sam razred srednje. Akne su mi se prvi put pojavile u 3. razredu osnovne. Nije ih bilo puno, no s vremenom mi se počelo pogoršavati. Takva kakva sam, počela sam ih i istiskivati i drapati, do tolike mjere da sam o tome postala "ovisna" - time se destresiram i više uopće ne mogu prestati. U 7. razredu sam otišla dermatologici, i do onda su mi se prištići proširili i na leđa i ramena (ne u tolikoj mjeri koliko na licu). Od onda koristim Novaderm AHA losion za čišćenje lica i Klimicin T gel 1% ujutro i navečer. Neko vrijeme (oko godinu - dvije) sam primijetila poboljšanje, no u zadnje vrijeme (mjesec dana) su mi mi akne naprosto "podivljale": proširile su se na obraze i bradu, i po cijelom čelu nemam čistog dijela kože. To nisu velike akne, nego puno sitnih upaljenih. Također po nosu, oko nosa i na bradi imam sve puno mitesera. Ne znam što ću, jer je to već počelo izgledati užasno! Još nešto: Dok sam u 7.r bila kod dermatologice mi je propisala antibiotike - Geomycin sa oksitetraciklinom, ali mi tata nije dao da to pijem govoreći da je taj tip antibiotika već zabranjen u Europi, da se još koristi samo na stoki i da od toga zubi posmeđe, te da mi tako i onako nije toliko strašno stanje da bi trebala antibiotike (on je dipl. inž. kemije). Molim Vas, pomozite mi... Užasno izgledam, a tako se i osjećam. Samopouzdanje mi je trenutno na nuli.

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Draga Ida!

Akne koje si ti opisala najčešće se liječe primjenom antibiotika iz grupe
tetraciklina (oksitetraciklin,doksiciklin,minociklin).Zbog nuspojave koju navodiš-obojenje zubi - ne primjenjuje se kod djece kod koje nije dovršena denticija.Osim tetraciklina mogu se primjeniti i drugi antibiotici.
Javi se na pregled!
Pozdrav!