Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Cerin kapsule

Audrey0405

Poštovani,
imam problema s aknama na leđima. 5 godina sam pila Diane35 (rezultati odlični) no kako sam ih prestala piti sve mi se vratilo na staro. Sada mi izbijaju prištići po licu, vratu, prsima,trbuhu i leđima. Probala sam raznorazne terapije no ništa mi ne pomaže pa sam odlučila pokušati sa Cerin kapsulama koje su na biljnoj bazi. Pijem ih već 16dana i ne vidim apsolutno nikakav pomak, mogu čak reći da mi izbijaju prištići, odnosno akne. Čitajući po forumima svi koji su ih pili imali su vrlo brzo vidljive rezultate (u roku 30 dana se koža očisti) no ja ne vidim nikakave rezultate. Kapsule se piju 3 mjeseca. Zanima me Vaše mišljenje. Trebam li ih nastaviti piti ili ne?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne, mislim da nema smisla dalje piti navedene kapsule.

Audrey0405

Mozete li mi dati savjet kako da se rijesim akni? Lice, prsa i trbuh su mi prekriveni sitnim pristicima i miteserima dok cu mi cijela ledja puna akni i mitesera. Do sada sam pokusavala sa Dercome gelom i Sona kremom te antibioticima no nista nije pomoglo.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne znam jeste li koristili lokalne ili antibiotike na usta. Možda bi ponogla kura tetraciklina (npr. doksiciklin a 100 mg 1x1 caps. kroz 6-10 tjedana). Naravno uz odgovarajuću kombinaciju lokalne terapije. Morate biti svjesni da kod akni nema brzih rještenja. Liječenje traje godinama.

Audrey0405

Koristila sam antibiotike na usta. Pila sam doksiciklin i nista nije pomoglo. Pokusala sam i sa sumamedom no nista. S aknama se borim od svoje 12-e godine, sada imam 23. Do 18-e uz redovite odlaske na tretmane ciscenja i koristenja raznih preparata nista nije pomoglo a onda mi je dermatologinja preporucila Diane35. Naravno, rezultati su bili vrlo brzo vidljivi i pila sam ih do prosle godine. Pri kraju terapije nisam se osjecala dobro i uz savjet dermatologinje prestala sam ih piti. Otkrivena mi je hiperbilirubinemija. A stanje koze je katastrofalno.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možda bi bilo potrebno ponovo razmotriti uvođenje Diane 35. Sama hiperbilirubinemija vjerojatno nije prepreka za uzimanje Diane 35.