Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

folliculitis

josip

Imam jedan problem koji vučem još od siječnja ove godine..meni je dijagnosticiran folliculitis capileti <tako nešto>..uglavnom imam obilan folikulitis u vlasištu i po licu..u prvom mjesecu ove godine bio sam na pregledu i napravio sam ama baš sve potrebne pretrage..(SE,CRP,KKS,ASTO,ASTA,bris pustule..) i ništa osobito ti nalazi nisu pokazali kako bi se točno znalo od čega mi je to..uglavnom koristio sam klindamicin,zatim običan(SRS)lotion za čišćenje lica,sebium kremu,ducray šampon,akneroxid gel,i još po neke šampone ali ništa nije extra pomoglo..međutim kad sam god uzeo neke kapsule tipa geomycin ili cefalexin to se sve skupa povuće (iako se ne povuće ono baš da nema niti jednog) pa vrati nakon što prestanem to uzimat (al nemogu cijeli život bit na tim kapsulama zar,ne?)..onda već od 7 mjeseca nisam bio na pregledu i skužio sam da meni to samo od sebe dođe (onako glavu mi popune bijeli prištići,poneki bude i po rukama ispod lakta a po licu uglavnom oko usta) i prođe..2 tjedna mi bude groooozno i onda se povuće međutim nikad se ne povuće baaaaš skroz već cijelo vrijeme tinja..evo recimo sad mi nije grrooozzno već ih imam samo nekoliko po glavi i oko usta al nikad čovjek ne zna kad će mi se opet cijela glava prekrit prištićima..nisam prirodno ćelav već sam obrijan i skužio sam da čim malo pustim kosu odmah ih je više,mislim i meni je to logično kad se vjerojatno onda i više znojim..ja sam prije 7,8 mjeseci imao puno dužu kosu i onda mi je bilo još gore...mooolim vas cijenjeni doktore za poneki savjet..hvala vam puno!!!!

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Poštovani Josipe!

Promjene koje opisuješ zaista mogu biti veliki problem -ne samo tebi,nego i tvom liječniku . Kada se ponovo pojave svakako dođi na pregled jer treba ponoviti bris prištića i provesti liječenje prema antibiogramu dovoljno dugo.Kod tebe treba učiniti i druge pretrage na eventulane fokuse koji mogu oslabiti tvoj obrambeni sustav.Također trebaš voditi računa o higijenskim navikama ,tj, ne smiješ češati i prstima dirati prištiće !
Pozdrav!