Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

gdje je kraj hororu

mia *

imam 15 godina , a prištiće od svoje 12 , probala sam puno kremica , tonika , korekora pa i klimicin T gel... do prije godinu i po dana imala sam "samo prištiće" i to po nosu i čelu a danas mi izbijaju oni bolniji potkožni + oni s bijelim vrhom po obrazima, bradi , općenito po cijelom licu , koža mi je na obrazima postala crvena (alergijski) i masna , a od brojnih vlastoručnih istiskanja imam i pigmentacije (ljubičasto-smeđe fleke) ... mjesečnicu sam dobila prije dvije godine... svi su mi govorili da će se s mjesečnicom stanje popravit ( kozmetičarka, travar, mama...) ... no ništa ...ista kozmetičarka koja mi je rekla da će se lice smiriti kad dobijem mjesečnicu sad mi govori da nemam ožiljke i da ih neću imati (redovito sam na tretmanima) iako ja već vidim par ožiljaka , da joj vjerujem ? često sam zbog lica utučena i plačem te izbjegavam druženje ? još nešto po obrazima imam prišteve odkad nosim raspuštenu kosu ima li to veze ili je slučajnost ? ljeti mi se koža popravi a nakon ljeta uvijek isti horor ? kako da se zaustavim prije no što iskopam lice , tomu ne mogu odoljeti a kasnije sam uvijek uplakana i otečena ? molim vas pomozite ***** u slučaju ožiljaka je li moguće otklanjanje

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Draga Mia!

Akne koje si ti opisala najbolje je početi liječiti peroralnim antibiotikom
(Geomycin,Doksiciklin,Minociklin) u odgovarajućoj dozi dovoljno dugo-to će procijenti najbolje tvoj dermatolog.
Nikako nemoj sama istiskati prištiće!
Uobičajena je pojava pogoršanja akne nakon ljeta ,a što se tiče kose nastoj je odmaknuti sa čela i lica.
Nemoj očajavati ,posjeti dermatologa!
Pozdrav!