Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Njega masne koze

Andreag

Postovani,
Imam 30 godina i masnu kozu lica, odnosno jako masnu T-zonu koja se uvijek sjaji, a cesto na tom istom podrucju, kao i na obrazima mi se pocne ljuskati, pogotovo ako koristim neki proizvod koji matira (npr.clinique anti blemish bb). Takoder imam tu i tamo pokoju aknu i dosta prosirene pore.
Koje mi proizvode preporucate za svakodnevnu njegu, te kakve pudere da koristim?

Lijep pozdrav

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
za njegu takve kože se preporuča korištenje gela za umivanje lica 2x dnevno (npr. Vichy Normaderm Phytosolution)
uz to i pripadajuću kremu ili losion (Vichy Normaderm za čišćenje lica i sužavanje pora).
U slučaju pojave akne ili pogoršanja navečer se može dodati npr. Skinoren krema.

Od pudera dolazi u obzir primjena Vichy Dermablend i to 3D varijanta ukoliko je potrebno prekriti akne i neujednačenu površinu kože.

Andreag

Postovani,
Koristim vec nekoliko dana navedene proizvode, i nisam bas zadovoljna. Koza mi se jos vise masti nego prije koristenja proizvoda. Uzela sam gel i dnevnu njegu. Trebam li koristiti duze vremena za neki drugi ucinak ili da odustanem?

Lp

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
bez kliničkog pregleda je neozbiljno davati diferentnu terapiju. Navedeni preparati su se pokazali odlični u njezi masne kože, a svakako da im je učinak individualan i ne reagiraju svi jednako. Također, vrijeme potrebno da se procijeni učinak lokalne terapije je minimalno 2-3 tjedna. Ukoliko niste zadovoljni s učinkom trenutnih preparata, uzmite u ljekarni neki od sličnih preparata drugih dermokozmetičkih firmi (npr. Dermalogica i sl.).