Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Pomoc!! (pore,akne na bradi)

ivanaaa111

Postovani,

Imam problem sto se tice lice, dosta su mi izrazene pore na obrazima te celu. Takoder imam i akne na bradi koje su uvijek prisutne (ponekad se napravi koja potkozna akna ali ne precesto). I kao da imam sitne bobuljice po cijelom licu ali nisu crvene, ni previse izrazene, dodirom se osjete a na svjetlosti su dosta vidljive.

Vrlo sam pazljiva sto se tice brige za lice, ali nisam nesto posebno eksperimentirala nikada. (redovito umivanje dva puta dnevno sa sapunom, jednom tjedno piling te povremeno maska)

Molim Vas savijet s cime bi mogla tretirate te pore da mi budu manje vidljive (jer znam da ce to uvijek biti prisutno) i ako znate proizovd s cime bi mi akne i bobuljice nestale (ako je moguce)

Lp.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Terapija za akne se treba odrediti na dermatološkom pregledu. Ne postoji jedan učinkoviti preparat ili lijek za sve. Za "pore" bi možda pomogli površinski kemijski peelinzi.