Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Postupalni eritemi

Rose007

Htjela bih vas pitati za savjet, zbog crvenih mrlja, odnosno postupalnih makula na licu.

Nemam već neko vrijeme upalne procese i ne, nije mi ništa iznutra, pregledala sam i to sve. Odnosno, naiđe neki prištić, ali uglavnom su te crvene fleke. Zdravo se hranim, pijem puno tekućine, vježbam. U zadnjih (sigurno) pola godine puder nanosim 1x tjedno, ako i to. Trenutno koristim AHA kiseline, BHA kiseline, maske, tretmanske kreme, emulzije, SPF, vitamin C serum... Ne svaki dan, već u tjednoj/mjesečnoj rutini.

Mučim se da ujednačim ten već oko 2 godine, probala sam svašta, ali još nisam probala kemijske pilinge, možda bih to pomoglo? Šta vi mislite?

Srdačan pozdrav i unaprijed hvala na odgovoru!

Daniel Ceković, dr. med.

Poštovana,

nakon upalnih stanja na koži često dolazi do stvaranja postinflamatornih hiperpigmentacija a ne eritema.
Savjetujem vam pregled kod dermatologa da se točno ustanovi dijagnoza i indicira adekvatna terapija.

Lijep pozdrav