Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

potkožni prišt

veronika

Upravo mi je u toku upalni proces na koži lica tj. nosa.Radi se o dva veća potkožna prišta,na jednom se već stvara gnojni vrh.I inače imam
probleme s kožom i akne ali me ovo malo zateklo.Naručena sam kod dermatologa za 18 dana a za 5 dana prisustvujem važnom događaju pa bi željela izgledati što bolje. Kako sanirati ta dva zla što prije tj.točno čime? Koristim inače vichy kolekciju normaderm svakodnevno ali od toga ništa...Imam nepotrošenu kutiju geomycina od prije nekoliko mjeseci-da li bi pomoglo da ih počnem piti? Također sam opskrbljena raznim kremama koje sam povremeno koristila a nije im prošao rok: plimycol,elocom,betrion mast...Što da prije dohvatim?Ili da kupim neki drugi preparat?Kako najbrže ukloniti te "vulkane"?

mr.sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Poštovana Veronika!

Najbolje bi bilo na vaše upalne procese staviti lokalni antibiotik u obliku gela ili otopine , npr. Klimicin , 2 x dnevno tijekom par dana
dok ne dođete do dermatologa.Geomycin je dobar izbor ,ali ga ne bi trebali uzimati prije liječničkog pregleda. Pozdrav!