Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Roaccutane

Vedran

Poštovanje!!
Dali je normalno da bude veliko pogorsanje u pocetkukoristenja roaccutana??
Ja ga koristim 8 dana,i akne su mi sad kao nekakve kraste dok ih dodirnem i malo ih stisnem osjetim kao nekakvu prazninu(imam osjecaj da mi je tu samo krasta)!!
I dali mi mozete rec kada on pocinje djelovat,i kako trebam pit tablete(ja ih pijem uz jelo sa mlijekom)!!

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Poštovani Vedrane!

Prva tri do četiri tjedna nakon početka uzimanja Roaccutana možeš očekivati pogoršanje akne.Kod nekih bolesnika se nakon tog perioda
klinička slika počinje poboljšavati,a nakon dva mjeseca primjene lijeka
velika većina bolesnika ima značajno poboljšanje.Rezultati liječenja su naravno individualni ,tako se početno pogoršanje kod nekih bolesnika uopće ne dogodi ,a kod nekih do poboljšanja dolazi u trećem ili četvrtom mjesecu primjene lijeka.
Lijek treba uzimati uz jelo ,a tijekom liječenja treba izbjegavati uzimanje A vitamina u obliku multivitaminskih tableta,sirupa ili sl.
Potrebna ti je zaštita od sunca!

Pozdrav!

Vedran

Da dermatolog mi je prepisao uz Roaccutane i kremu BELOBAZA!!!
Ali me zanima dali je normalno da mi na licu budu kraste koje su poprilično velike??
I svaku vecer dok spavam uvijek jastuk raskrvarim(malo krvi malo neceg zutog),i zanima me dali cu imat ikakvih problema zbog toga(oziljvi itd....)??
Kakvo lice ja mogu ocekivat nakon uzimanja Roaccutana(cuo sam da u 90% slucajeva svima pomaze),i dali cu imat ožiljke??

Nadam se da vam ne dosadujem sa ovim pitanjima zato jer mi je stvarno tesko sa ovakvim licem gdje mi je 85% lica prekriveno aknama(a najgore od svega je što me to sve boli zato jer je to sve nateklo)!!