Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Roaccutane

kleopatra5544

Hvala.

Zanima je još zašto se traži pregled oftamologa?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne znam, jer to nije potrebno za uvođenje ovog lijeka.

zg19

Zašto se hormonske tablete moraju uzimati u kombinaciji sa Roaccutanom?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Žene koje su u generativnoj dobi moraju uzimati hormonsku kontracepciju uz Roaccutane, jer je izotretinoin (Roaccutane) teratogen lijek i može izazvati teške malformacije fetusa ukoliko žena ostane trudna za vrijeme uzimanja lijeka.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Žene koje su u generativnoj dobi moraju uzimati hormonsku kontracepciju uz Roaccutane, jer je izotretinoin (Roaccutane) teratogen lijek i može izazvati teške malformacije fetusa ukoliko žena ostane trudna za vrijeme uzimanja lijeka.

hipericin

Pozdrav!

Na roaccuatanu sam točno 6 mjeseci, do sada sam popio 6770 mg. Produžena mi je terapija za dva mjeseca radi recidiva. Na licu i leđima imam rezidualne eritematozne promjene, zanima me što je to i kako se liječi? Koristim rosalic uv riche ali ne pomaže. Lp.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Rezidualne promjene su promjene koje su u prolazu i trebale bi proći same od sebe.

loopher

Što mi se može dogoditi ako budem pio alkohol za vrijeme Božića i Nove godine, na 40 mg roaccutana sam? Da li smijem preskočiti koji dan i poslije onda nadoknaditi?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne. Nemojte ništa "preskatiti".

loopher

Da li je preporučljivo koristi kalcij D glukarat nakon terapije isotretinoinom u svrhu detoksikacije organizma (jetre)?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne.

kleopatra5544

Pozdrav !

Pijem Roaccutane skoro 2 mjeseca. Imam već dva dana svježu crvenu krv u stolici, recite mi jel moguće da je to povezano s ovim tabletama?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Gotovo sigurno ne.

kleopatra5544

Pijem Roaccutane već 2 mjeseca, nema nekih težih nuspojava, jedino su mi oči dosta otečene i izgledaju umorno, ne peku me, koristim umjetne suze. Jel to od tableta su mi oči takve?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da.

kleopatra5544

Pozdrav !

Pijem Roaccutane vec tri mjeseca, lice mi je odlicno, krva slika u redu.
Počeli su mi neki drugi problemi, a to je krv u stolici, zbog čega sam išla na pregled interniste.
Nakon pregleda je rekao da sam zdrava da je sve u redu i da ne mislim on da je krv u stolici možda zbog Roaccutana, ali se njemu osobno te tablete ne sviđaju, da mi mogu opčenito narušit zdravlje. Isto tako mu se ne sviđa što pijem pilule. Tako da traži da obavim kolonoskopiju, planira pregled ginekologa i traži da ukinem terapiju Roaccutanama. Iako sam ja osobno rekla da ja to ne želim prestat pit. Trebam na kontrolu dermatologa ali ne mogu nikako doći na red, zanima me vase misljenje jer da ne prekidam terapiju dok ne odem na kontrolu dermatologu ? zapravo nakon ovog nalaza možda moja dr opće prakse mi više neće htjeti ni prepisat roaccutane.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Krv u stolici vjerojatno nije od Roaccutana, ali se opet sa sigurnošću niti to ne može isključiti.

kleopatra5544

Pijem Roaccutane tri mjeseca vec, dermatolog je napisao da terapije traje od 6-9 mj ovisno o krvnoj slici. Krv je uredna, sve je u redu. Doktor internista mi želi ukinuti taj lijek, a na kontroli kod dermatologa jos nisam bila jer ne mogu doci na red, sve je popunjeno, ne mogu se nikako posavjetovat sta i kao dalje. Lice mi je trenutno super. Pošto sam na pola terapije ajmo reći, recite mi ako ja to sad prestanem piti hoće se meni akne vratiti pošto terapiju onda nebi popila do kraja ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kako će akne reagirati na prekid terapije sada ne možete znati, ali se Roaccutane uvijek može ponovo uvesti ako bude potrebno.

kleopatra5544

Pozdrav. Opet ja imam pitanja, ukratko da objasnim pilule pijem 5mj, roaccutane 3 i pol mjeseca. Nikakvih nuspojava nisam imala. Krv uredna stalno. Ali pojavio se drugi problem, primjetila sam krv u stolici, zbog toga sam bila kod interniste misli da mozda krv nije od roaccutana, nego hemeroidi, ali njemu se ne svidja taj lijek i svejedno mi je napisao da se ukine terapija. Sada mi ginekolog zbog toga ne smije prepisat pilule. A sada idem kod dermatologa da vidim sta dalje. Hocu smiti piti roaccutane bez pilula, makar jos 2... 3 mj do kraja terapije. Tako mi je krivo jer ja bi to i dalje pila, tablete su cudo, pomogle su mi jako. Taman sam na pola i zato mi tesko to sad prekinut. A ne zelim opet sve ispocetka poslje.