Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

seboreja

veronika

Nedavno mi je dijagnosticiran seboroični dermatitis (samo) na području
nosa dakle tu mi se koža stalno masti,crvena je i sl.Na licu sam prije imala akne,mitistere,ponekad i potkožni čir...
Pijem diane pa mi je sad sve u redu s kožom ali bih rado pokušala izvana "očistiti" kožu sa avene preparatima na bazi voćnih kiselina. Međutim,to područje oko nosa mi na dosta preparata reagira peckanjem,svrbežom i crvenilom.Smijem li koristiti avene s obzirom na seboreju?Puno hvala,čitamo se i dalje!

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Draga Veronika!

Seboroični areali na tvom licu traže drukčiju njegu nego dijelovi na kojima imaš , ili si imala akne.Voćne kiseline mogu poboljšati izgled kože,ali većina bolesnika sa seboroičnim dermatitisom na njih loše reagira.Svakako možeš koristiti Avene liniju za njegu osjetljive kože.
Pozdrav!