Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Seboroicni dermatitis

Lana998

Postovani, naime prije 2 godine mi se pojavila seboreja po vlasistu. Nakon toga je krenula ekstremno da mi opada kosa. Dermatolog kod kojeg sam isla potvrdio je da je rijec o dermatitisu, ali mi nije rekao da li moze da mi kosa opada kao razlog ( opadala je jedno vrijeme u pramenovima). Nakon toga je preslo na obrve, sve i svasta sam probala da koristim, nista nije dalo rezultate. Sad mi je zahvatilo podrucje T zone, narocito izrazeno oko nosa. Pocela sam da koristim La roche posay liniju proizvoda, medjutim jos vise je krenulo lice da mi se guli. Da li je moguce da je to u pocetku normalno i kolike su sanse da zbog seboreje opada kosa? Sve proizvode sto sam koristila samo su pogorsale situaciju i vec nakon prvog puta kad bih primjetila da ne djeluje dobro, prestala bih da ih koristim. Unaprijed hvala.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
kod jačeg seborojičnog dermatitisa moguće je ispadanje kose, ali nije baš uobičajeno u ovako ekstremnim razmjerima. Dermatokozmetički preparati mogu popraviti blaže oblike dermatitisa i dobri su za dnevnu rutinu kao terapija održavanja, no za teže oblike dermatitisa potrena je medikamentozna terapija, no za tu terapiju je potreban pregled dermatologa.