Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

SOS

sanja

postovani,najprije pohvale za ovaj portal,super je sto mozemo dobiti barem besplatan savjet,svaka cast...a sad o mom problemcicu koji me stvarno muci,nisam znala gdje bih ga smjestila pa sam izabrala ovu rubriku...vec se jako puno godina mucim s pristicima ali jos vise s gljivicama koje su najprije pocele na stopalima,a onda i na prstima ruku pa i na licu...najveci mi problem predstavljaju naravno one na licu,koje su se nedavno pocele pojavljivati u obliku sitnih mjehurica koji izgledaju poput obicne bubuljice koje puknu nakon par sati i stvore zuto smedu krasticu..javljaju se u grozdovima,u pocetku su mi se pojavljivale na lijevoj strani lica i u predjelu ispod nosa a sad barem jednom mjesecno izbace mi na desnoj str.po sredini od jagodica prema ustima,i to traje oko tjedan dana,zatim se povuku i ostave crvene mrljice nakon sto se osuse i otpadnu...mislim tj. gotovo sam sigurna da su to gljivice jer ti mjehurici slice onima koji se pojavljuju i na rukama i nogama,a i imaju puno kraci zivotni vijek od akne jer su u pocetku to crvene upale koje stvore veoma sitne mjehurice koji se i kod najblazeg dodira rucnikom ili pranja odmah raspukne...cak sam pila i lamisil tablete nakon cega mi se stanje poboljsalo,nokti na nogama su se malo oporavili(a bili su skroz "truli"od gljivica)a i prestale su izbijati na lijevoj str.lica al su pocele na desnoj,i mazala sam ta podrucja lamisil kremom,al na licu nije bas bilo nekih promjena,one dodu i povuku se pa opet dodu...da li nastaju zbog nekog specificnog razloga??mislila sam nastaviti s terapijom lamisila..kako da sprijecim njihovo izbijanje???zahvaljujem unaprijed i nadam se skorom odgovoru,s postovanjem:sanja

mr. sc. Jadranka Sokol, dr. med.

Draga Sanja!

Prvi prijedlog je da posjetiš dermatologa,a ako ne želiš, onda barem svoga liječnika opće prakse koji bi trebao provjeriti tvoju krvnu sliku -osobito željezo i šećer u krvi,te učiniti najprije bakteriološku analizu mjehurića koje opisuješ na licu ,a uz to i mikološku anlizu promjena na licu ,rukama i stopalima.Preduvjet za uzimanje nalaza je NE MAZANJE promjena barem par dana prije analize.Lamisil tbl nemoj piti na svoju ruku-obavezan je pregled liječnika prije uzimanja lijeka!
Javi se!
Pozdrav!