Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Vrlo važno,roaccutane.

Lucijano

Prije godinu i pol bio sam na liječenju roaccutanom i to je dalo odlične rezultete u liječenju akni,imao sam po dijagnozi:acne vulgaris papulustula faciei u dozi od 6omg na dan 7 mjeseci.Cijelo mi je lice bilo upaljeno i nikoji antibiotik nije pomogao.Danas su mi se akne opet pojavile,u dosta manjem obliku ali me ipak bole i smetaju mi.Nikakvi lokalni tretman koji sam probao nije uspio.Jeli trebam opet na roaccutane ili?Inače se "bojim" tog lijeka zbog nuspojava.
Imam 16 godina.
Hvala.

mr.sc. Jadranka Sokol, dr.med.

Poštovani Lucijano!

Roaccutane je lijek koji se može ponoviti u liječenju acne,ali je važno znati koliko imaš kilograma da bi se mogla odrediti
kumulativna doza lijeka za tebe.U svakom slučaju je važno posjetiti dermatologa koji će prema izgledu tvojih acne procijeniti da li je stvarno potrebno ponoviti liječenje Roaccutanom.