Bolesti štitne žlijezde

Hormoni štitnjače

danikiki

Lijepi pozdrav!

Molim Vas lijepo da mi pojasnite moj nalaz hormona štitnjače,da li trebam na pregled i da li mi je potrebna kakva terapija?
Od simptoma imam: umor i strašno sam se udebljala.
Imam 48 godina.

Nalaz: T3 1.83 (0.89 - 2.44)
TSH 2.169 (0.350 - 5.000)
FT4 12.68 (9.00 - 19.05)
Anti-TPO 513.17 ( < 5.61)

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!
Lp

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovana Danikiki,

Ukoliko mate pojačan osjećaj umora koji traje duže vrijeme a javlja se periodično možemo rači da je jednim dijelom i štitnjača odgovorna za to zbog povišenih vrijednosti protutijela koja mogu remetiti rad štitnjače. U ovom trenutku je vrijednost TSH prihvatljiva i ne proporuče se terapija. Ali, svakako je potrebno učiniti kontrolu hormona štitnjače za 2 mjeseca i nalaz uzv te će se prema tim nalazi i prema tome kako se Vi osjećate odlučiti da je potrebno uvesti terapiju.