Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

antitetanus

ana_vk

Imam pitanje jer sam u nedoumici. Naime, prije 7 dana sam porezala ruku na razbijeno staklo. Rez je prilično velik površinom, dubok i nalazi se između palca i kažiprsta desne ruke. Nisam odmah išla liječniku jer je krvarenje brzo prestalo i rana je počela zacjeljivati. Nakon 2 dana područje oko rane je nateklo i počelo dobivati plavu boju. Tada sam otišla liječniku koji mi je prepisao Amoxil kroz 5 dana (svakih 8 sati po jednu kapsulu), previjanje Rivanolom i mirovanje. Pitali su me jesam li primila antitetanus u zadnje vrijeme (nisam u zadnjih 15 godina niti jednom). Zanima me koji su simptomi tetanusa, nakon kojeg vremena se mogu pojaviti i koje je krajnje vrijeme za primanje antitetanusa? Unaprijed vam hvala na odgovoru

Darko Richter, dr. med.

Za simptome tetanusa, utipkajte "tetanus" u google i čitajte.
Ja ne znam što je to antitetanus.

ana_vk

Hvala Vam na brzom odgovoru. Lijep pozdrav

Darko Richter, dr. med.

Što je to antitetanus?