Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

cijepljenje hepatitis b

naivkamala

Moja beba ( ima sada 8 mjeseci i cijepljena je s 1 mjesec , pa onda s dva pa onda s četiri ) je dobila cjepivo infanrix i hiberix i neko u usta a kako je na mjestu gdje je sestra dala mislim taj hiberix dosta se zacrvenilo i nateklo zvala je doktoricu pa je ona rekla da neka se ne cijepi s tom trećom injekcijom koju je mislim trebala dobiti u nogu jer joj je tamo namazala s nekom kremom (objasnila mi je da je to da ju manje boli injekcija) . Rekla mi je da stavljam obloge i da se javim- od toga je prošlo 3 dana i više nema ništa za viditi , nije bilo ni temperature i malena se normalno ponašala. Doktorica mi je rekla da će me zvati za 2 mjeseca i da će mi onda dati to cjepivo protiv hepatitisa, mene zanima da li je to previše čekati- imati će tada 10 mjeseci i što ako se ponovo javi to crvenilo - da li je to opasno , mora li uopće dobiti to cjepivo ili je dovoljno što je dobila ova dva.

Darko Richter, dr. med.

Nemam pojma što pitate. Postavite pitanje nakon što mi ispište čime je u koje datume cijpeljen i na što je i kada nastalo to neko crvenilo.

naivkamala

pa evo - svi zatraženi detalji-nadam se
rođen 25.4.07.
21.6.07. engerix b +hiberix
18.8.07. infarix+ipv
onda je imao opstipaciju, pa je oslabio , pa smo bili u bolnici , mislim da je dg bila itu?
20.10. infarix+hiberix+opv
22.12. infarix+hiberix+opv i taj dan se na guzi gdje je dobio mislim taj hiberix (ali nisam siguna, možda je i infarix)se dosta zacrvenilo i nateklo, pa se doktorica premišljala hoće li mu dati još tu treću injekciju u bedro i onda mi je rekla neka mu stavljam obloge i neka joj se javljam i da ga možemo cijepiti još to protiv hepatitisa nakon 2 mjeseca ili kad me pozove
taj isti dan sve se smirilo, nije bilo crvenila , niti temperature-normalno se ponašao pa ja mislim da to nije bilo ništa nego možda zato što je bio jako nemiran
moje pitanje ostaje isto treba li primiti tu treću dozu protiv hepatitisa , ako ju ne primi odmah jel mu propadaju i ona prva dva pa mora sve ponovo i koliko možemo čekati , tu na forumu sam pročitala da su razmaci 1 i 5 mjeseci - to su valjda minimalni a koliki su maksimalni za to cjepivo
unaprijed vam hvala i nemojte se ljutiti

Darko Richter, dr. med.

Sada je jasnije, ali opet: gdje je prvo cijepljenje Engerix, zapisali ste samo jedno (21.6.07.). No, pretpostavimo da je Engerix primio u rodilištu, da je 21. 6. bila druga doza, onda treba primiti i treću, već odmah ili negdje do konca života. A bolje je da primi odmah, jer će za ostatak života biti potpunije zaštićen. Nema nikakve svrhe cijepiti setek pred smrt. Vrijede mu sve doze koje je do sada u životu primio.

naivkamala

ma što tko rekao ja obožavam taj vaš okrutni humor , iako bi se moje pitanje možda moglo preformulirati koliki je max razmak između 1.og i 2.og cijepljenja te između 2.og i 3.eg engerixa a da bi se bilo sigurno u zaštitu, moje malo istraživanje kaže da je to 5 i 12 mjeseci , što vi mislite o tome

Darko Richter, dr. med.

Između prve i druge doze najmanji razmak je 1 m j., a treća doza dolazi najranije 4 mj. nakon prve.