Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

cijepljenje i trudnoća

djevojčicalili

Poštovani doktore,
dječaka od 19 mjeseci moram idući mjesec cijepiti s Priorixom, a također i djevojčicu od 7 godina (dakle cijepili bi se oboje isti tjedan). Inače sam trudna,pa me zanima postoji li opasnost za bebu ako cijepim stariju djecu i ako da, koliko dugo ona traje?
Zahvaljujem na odgovoru!

Darko Richter, dr. med.

Ako ste vi bili uredno cijepljeni, nema opasnosti.

Linaa

Poštovani,

u prvom sam tromjesečju trudnoće. Kod starijeg djeteta u vrtiću su se pojavile vodene kozice. Budući da ih kao dijete nisam imala (barem koliko znam) vadila sam krv kako bi se vidjelo imam li antitijela. Nalaz rađen imuno- enzimnim testom je sljedeći : IgG......220 mIJ/ml POZITIVAN. Budući da ne pišu referentne vrijednosti, možete li mi reći jesu li to dovoljno visoka antitijela i znači li to da više ne mogu dobiti virus?

Hvala na odgovoru, srdačan pozdrav.

Darko Richter, dr. med.

I da ima referentnih vrijednosti, što biste vi s time mogli zaključiti?
Nalaz potvrđuje da ste preboljeli vodene kozice, znali vi za to, ili ne (sada znate), i da ih sada nećete ponovno dobiti.