Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

cijepljenje s 18 mjeseci

djevojčicalili

Poštovani doktore,
shema cijepljenja je izgledala ovako: dječak je cijepljen u rodilištu ( BCG i hepatitis B), s 2 mjeseca dobio je Hexu, s 4 mjeseca 5 u 1 od GSK, a sa 6 mjeseci opet Hexu. Slijedi nam cijepljenje s 18 mjeseci, da li cijepiti opet s 5 u 1 od GSK ili može dobiti i Hexu?
Drugo pitanje: Može li se cijepiti protiv Rota virusa (sada ima uskoro 18 mjeseci) ili smo zakasnili?
Treće pitanje: Smije li s cijepljenjem s 5 u 1 odnosno 6 u 1 s 18 mjeseci dobiti i prvu dozu Prevenara ili da pričekamo barem mjesec dana nakon toga?
Zahvaljujem na odgovorima!

Darko Richter, dr. med.

S 18 mj. može primiti Hexu, za Rotavirus ste zakasnili, a Prevenar, ako ste ga naumili dati, može i treba primiti već sada, a ne čekati 18 mj. Prevanar može primiti najmanje mjesec dana prije docjepljivanja Hexom, ili o istoj viziti, ili najmanje mjesec dana poslije.