Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Cjepivo protiv tetanusa nakon ozljede

livicic

Postovani, nasa 2-godisnjakinja danas se ogrebala do krvi na hrdjavi vijak. Ozljeda je povrsinska, nevelika, iscurilo je par kapi krvi. Buduci da danas nije radila ambulanta, samo sam joj nasprejala ranicu Octeniseptom. Do sada je uredno cijepljena po kalendaru. Trebamo li primiti i antitetanus cjepivo ili je dovoljna zastita koju vec ima? Unaprijed hvala.

Darko Richter, dr. med.

Ako je do sada primila 4 doze cjepiva s tetanusom, to je dovoljno.

livicic

Puno hvala na odgovoru. Ne, curica je cijepljena prema talijanskom kalendaru cijepljenja: primila je 6u1 s navrsenih 3, 5 i 13 mjeseci. Znaci, 3 doze antitetanusa, od cega zadnja prije 10 mjeseci. Trebamo li ju onda sutra ipak odvesti na cijepljenje (sutra ce biti 2 dana od ozljede)?
Unaprijed hvala.

Darko Richter, dr. med.

Onda treba dati i 4. dozu, ovom prigodom.

livicic

Razumijem, hvala puno!
Samo jos jedno pitanje. Nakon 4. doze, za buduce ozljede, koliko dugo se smatra zasticenom?
Inace u Italiji je slijedece DiTePer cijepljenje na rasporedu poslije navrsenih 5g.
Lijepi pozdrav

Darko Richter, dr. med.

Zaštićen je 5 godina.