Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Da li cijepiti ???

Giovana

Lijep pozdrav !!!
Imam jedno pitanje,dijete mi je staro 6 godina,u posljednjih šest mjeseci imao je tri puta upale uha,(bilo ih je i prije ) i svaki put iscjedak iz uha,i nakon toga naravno antibiotic.Sve krene od nosa,pa onda kašalj i na kraju uho... sad Pitali smo našu pedijatricu da li bi imalo kakve koristi da ga cijepimo s pneumo 23,njen odogovor je bio ,da je on dovoljno star ,i da je do sad već trebao steći imunitet. Molim Vas da mi odgovorite,da li da cijepim dijete s pneumo 23 ??? Unaprijed hvala !!!

Darko Richter, dr. med.

To je posve vaša stvar. Inače, Pneumo23 se daje baš onima, koji imaju imunost, jer, da tu imaju neki problem, ne bi ga bilo vajde davati.
Međutim, ja bih, ako je istina da je dijete imalo 3 gnojne upale uha u manje od godinu dana, napravio osnovnu imunološku obradu (krvna slike, imunglobulini).