Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Di-Te-Per i Guillain-Barre

mpetrac

Ponovo Vam se javljam u vezi teme od prije,naime trebali bismo se cjepiti jer smo zbog gore navedenog syndroma to preskočili. Dali postoji izbor u vezi tog cjepiva ili se trebam nadati da će izostati reakcija ako nakon dosadašnjih cjepljena nije bilo(do 4-te godine)

Hvala

Darko Richter, dr. med.

Guillain-Barreov sindrom je apsolutna kontraindikacija za daljnje cijepljenje onim cjepivom kao posljedica kojega se smatra da je nastao, kao i cjepivoma koja su inače povezana s Gukllain-Barreom, kao npr. cjepivo protiv gripe (influence).