Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Rok trajanja cjepiva

frajo123

Poštovani, dao sam cijepiti dijete s cjepivom Pneumo 23, a naknadno sam vidio na kutijici da je rok trajanja cjepiva baš negdje tih dana isticao. Može li biti posljedica cjepljenja s prilično starim cjepivom?

Darko Richter, dr. med.

Po čemu ste zaključili da je cjepivo prilično staro?

frajo123

Na kutijici piše da je proizvedeno 27.02.2009., a da ističe 01/2011.

Darko Richter, dr. med.

Je li vam sada jasno da 28.1.11. nije bilo staro, ili vam trebam još nešto pojašnjavati?

frajo123

OK, sve jasno. Hvala na odgovoru!

Darko Richter, dr. med.

Mene sada zanima, zbog čega ste uopće postavili pitanje. Je li u pitanju nepismenost, nerazumijevanje pročitanog teksta (uči se već u prvom razredu), ili što? Definirajte mi taj problem. Da li, ako vam na znaku na cesti piše ograniečnje na 40 km/h, idete pitati policajca da li je to 40 ili 50, ili nešto treće?
Mislim da nema opravdanja postavljati ovakva pitanja.