Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

DI-TE-PER u četvrtoj godini

Pitta

Poštovani doktore, možete li mi odgovoriti kojim se konkretno cjepivom i kojeg proizvođača po novom programu cijepljenja vrši cijepljenje protiv difterije tetanusa i pertusisa u četvrtoj godini?

Darko Richter, dr. med.

U 4. godini, cijepi se s Di-Te-Per acelularnim cjepivom, koje se još označava i DTaP ili DTPa, svejedno.Jjedino, po mojem znanju u Hrvatskoj registrirano cjepivo koje tome odgovara jest Infanrix, proizvođača GSK. Pravilnik kojim se ovo propisuje, primjenjuje se od 1. o.mj.