Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Hepatitis B

Nives12345

Postovani,
Suprug je radio nalaze zbog masne jetre i testiran je na HBsAg, AntiHBc ukupni (IgG+IgM), Anti-HAV IgM, Anti-HCV i negativan je, a na Anti-HBs titar je pozitivan 69,88. Zanima me dali je nalaz pozitivan jer je primio cjepivo jos u Osnovnoj skoli ili je moguce da se razvija bolest?
Hvala unaprijed!

Darko Richter, dr. med.

Pozitivan anti-HBs znači da je zaštićen od hepatitisa B, vjerojatno zahvaljujući ranijem cijepljenju. Ne može više oboliti od hepatitisa B.