Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

infarnix 6 poslije infarnixa 5

krofnica

Poštovani,
u ljekarnama više nema cjepiva infarnix 5u1 kojim je moj dječak do sada cijepljen 2 puta.
Imao je minimalne reakcije.
Sada ima 3,8 mj i naručen je na docjepljivanje.
Kupili smo Infarnix, ali nas je iznenadio broj 6!!!vidimo da tu ima i cjepivo za hepatitis...
Može li ga dijete primiti, iako do sada nije cijepljen protiv hepatitisa?
Najljepše zahvaljujem na odgoovru!

Darko Richter, dr. med.

Sada ima 3,8 mj - KOLIKOJE TO? jE LI TO 3 MJ. 8 DANA ILI ŠTO?
i naručen je na docjepljivanje - NEĆE TO BITI DOCJEPLJIVANJE, VEĆ NASTAVAK PRIMOVAKCINACIJE
Može li ga dijete primiti, iako do sada nije cijepljen protiv hepatitisa? - KAKO TO DA DO SADA DIJETE NIJE CIJEPLJENO PROTIV HEPATITISA?

Inače, može primiti "6 u 1", bez problema, i, ako do sada nije dobio Engerix (zasebn ocjepivo protiv hepatitisa na proodu i s 2 mj.), treba nakon 1mj. i nakon daljnjih 5 mj. dobiti Engerix.
Međutim, bilo bi najbolje da mi napišete koja datum rođenja, u koje datume je primio koja cjepiva (tvornička imena!), pa ću vam onda moći biti sasvim određen.
Mene uvijek iznova iznenadi nepoznavanje osnovnih stvari, a što proistječe, npr., i iz ovog pitanja: od nekog navođenja dobi po vlastitom nahođenju, do brkanja cijepljenja i docjepljivanja, pa čak, vjerojatno, i neposviještenosti koja je dijete sve cjepiva do sada dobilo.
(Pod pretpostavkom da se priča odvija u Hrvatskoj).

krofnica

Poštovani,
dječak je rođen 2006. krajem srpnja.
Nisam stručnjak, pa iz toga ne rabim pojam docjepljivanje na pravi način...
Knjižicu cjepljenja smo ostavili kod liječnice (imamo novu pedijatricu, stara je otišla u mirovinu) kako bi joj pružili više informacija, pa vam sada ne mogu napisati ono što ste me zamolili, a vezano za cjepiva koja je dječak do sada primio. Kod naše nove liječnice idemo idući tjedan pa ćemo tamo dobiti punu informaciju.
Hvala vam na trudu i odgovoru.
Srdačni pozdrav!

Darko Richter, dr. med.

Sa 3 g. 8 mj. na redu je obično Infanrix, i uopće ne znam kako ste nadošli na "5 u 1", ili "6 u 1".
Obični infanrix (DTPa) nalazi se u svakoj pedijatrijskoj ordinaciji kao cjepivo iz propisanog programa cijepljenja.

Darko Richter, dr. med.

Sa 3 g. 8 mj. na redu je obični Infanrix ("3 u 1"blunk, i uopće ne znam kako ste nadošli na "5 u 1", ili "6 u 1".
Obični infanrix (DTPa) nalazi se u svakoj pedijatrijskoj ordinaciji kao cjepivo iz propisanog programa cijepljenja.
Također, ako dijete ima 3 g. 8 mj., onda je sada doista riječ o docjepljivanju.