Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Pentaxin nuspojava

maja1980

Poštovani,
beba je cijepljena prema rasporedu sa navršena 2 mjeseca života (Pentaxin i Engerix). Inače mirna beba koja voli jesti i spavati, treći dan nakon cijepljenja postaje uznemirena, teško se uspavljuje, odbija dojku, ima periode tijekom dana a pogotovo u večernjim satima kad neutješno plače i postane vrlo razdražljiva. Mogu li se ove promjene u ponašanju bebe pripisati posljedicama cijepljenja te koliko mogu trajati?
Hvala i lp,
Maja

Darko Richter, dr. med.

Trećeg dana po cijepljenju to više ne mogu biti nuspojave cjepiva.