Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

plan cijepljenja

marra

Poštovani dr. Richter,
moj sin će uskoro navršiti 2 mj. Htjela bih ga pošdjeti nepotrebnih uboda, a cijepiti ga i dodatnim cjepivima (pneumo, rota). koja cjepiva i koji plan cjepiva biste mi Vi preporučili?
Unaprijed zahvaljujem.

Darko Richter, dr. med.

Recimo da je u rodilištu cijepljen Engerix + BCG, i, recimo, da živite u Dubaiju.
Onda bih vam preporučio s navršenih 2 mj. Infanrix Hexa, s navršenih 3 mj. Infanrix-IPV+Hib, a s navršenih 5 mj. opet Infanrix Hexa.
S 2 mj. može primiti Rotarix, i isto ponoviti s 3 mj., uz Infanrixe.
Protiv pneumokoka dao bih Prevenar 13, i to 3 puta zajedno s Infanrixima, te četvrti puta opet zajedno s Infanrix-IPV+Hib, u drugoj godini života s 13-15 mj.
U dobi od navršenih 12 mj. može dobiti Varilrix, što se ponavlja još jednom s 4.6 godina, kao zaštita od vodenih kozica.

marra

Hvala na odgovoru. Iako živim u Zagrebu pretpostavljam da plan ostaje isti?

Darko Richter, dr. med.

Da nema veze s podnebljem, već sa sistemom socijalnog osiguranja.
Ovaj plan znači da radite sve iz svoje inicijative i na svoj trošak.
Ako vam u redovitoj ambulanti ne budu htjeli to provesti, ima privatnih (Alergovita, Sabol, etc.).