Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Prevenar

Mama Mima

Postovani,
Imam curicu od 3 godine koja je ide u jaslice od 13-og mjeseca. Od tada je imala preko 20 virusnih upala grla. Par puta smo vadili i briseve i uvijek su bili dobri i negativni na streptokok. Moje pitanje je sljedeće, obzirom da nam je pedijatrica rekla da bi puno bolje prosli da je cijepljena prevenarom, dali bi stvarno bilo bolje da smo je cijepili obzirom da su sve upale bile virusne, a ne bakterijske?
Ima li je smisla cijepiti sada?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Darko Richter, dr. med.

Dokle god cjepivo protiv pneumokoka ne uđe u obvezatni program, postoji indikacija da se dijete cijepi isti čas kada to roditelj zatraži.