Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Rotarix, Infanrix i Prevenar

Deaedi

Poštovani,

moja kolegica, iz Poljske, boraviti će u Hrvatskoj neko duže vrijeme. Ima djevojčicu od sada 2 mj, koju bi željela cijepiti prema poljskom programu cijepljenja. Dijete bi sa navršena 3 mjeseca trebalo primiti: Infanrix Hexa (druga doza); Prevenar (druga doza), te Rotarix (prva doza).

Pedijatri koje smo kontaktirali uglavnom ne žele cijepiti dijete i skeptični su prema cijepljenu na istom pregledu sa sva tri cijepiva. Koje je vaše mišljenje? Kome da se obrati?

Hvala na odgovoru.

Darko Richter, dr. med.

Može se obratiti meni, u bolnicu Srebrnjak (ako je u Zagrebu ili u blizini). Jedini problem je đštu u Hrvatsko jnema Prevenara niti Rotarixa, pa ta cjepiva mora sama donijeti.