Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

tetanus

anay17

Prije tri dana, mog klinca od 2 godine i 3 mjeseca je ugrizao hrčak. Dva dana prije ugriza je imao virozu sa temperaturom 39, povraćanjem, proljevom. Taj dan kad je ugrižen pedijatrica je rekla da ga dovedem da ga docijepi sa 5u1, ali je ipak odgodila dok mu se temperatura i stolica ne vrate u normalu (tad je bila 37,5 i jedna tekuća stolica dnevno).
Cijepljen je protiv tetanusa sa 3,4 ipo i 6 mjeseci –to zadnje cjepivo je dobio u 9 mj.2005. On još ima jednu tekuću stolicu dnevno, povišenu temperaturu više nema. Da li da čekam da se stolica normalizira ili da ga požurim docijepiti – ili je sad kasno za to budući da su prošla već 3 dana od ugriza. Koliko je on ustvari zaštićen sa te tri primljene doze cjepiva protiv tetanusa?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Darko Richter, dr. med.

Trba ga docijepiti, što prije to bolje, tim više što nema temperaturu.

anay17

Hvala na brzom odgovoru! Jutros je docijepljen. Pretpostavljam da je sad zaštićen.

Darko Richter, dr. med.

Da.