Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Varičele

jjj

VZV IgM (metoda EIA) negativno

VZV IgG (metoda EIA) negativno

VZV IgA (metoda EIA) negativno

Dobar dan happy

Molim Vas da mi pomognete protumačiti nalaz? Naime, bila sam puno puta u dodiru s varičelama a nisam ih dobila pa sam išla napraviti test na antitijela da vidim jesam li imuna.

Darko Richter, dr. med.

Niste ih dobili, i niste imuni. Preporučio bih vam da se cijepite, jer, već u adolescenciji, a nekmoli u odrasloj dobi, vodene kozice znaju biti jako teške.

Josipa80

Joj,mene je bas strah tih vodenih kozica.Kaze moja mama da ih nisam prebolila,a budući da imam malo dijete nije mi svejedno.Sjecam se da me baka vodila kod djece zaražene vodenim kozicama u nadi da cu ih i ja dobiti,iako su ih zvali ospice(BiH).Ja sam dobila tri prištića i to je to.Bila sam razočarana jer nisam bila krečava kao i druga djeca.Za vrijeme studiranja sam imala nekoliko puta herpes na licu.Jel to znaci da sam i prebolila vodene kozice?Vidim da ima neke veze herpes s vodenim kozicama,ali ne znam da li je to taj herpes.
Prije nekoliko godina sam pitala svoju doktoricu o cijepivu,ona smatra da nije potrebno.
Puno hvala

Darko Richter, dr. med.

Ne znam zašto inzistirate, ali vodene kozice (varicellae) niste preboljeli.
Ja bi se itekako dao cijepiti na vašem mjestu, ali, naravno, nikako u trudnoći.

Josipa80

Poštovani dr.Richter,
Ja sam se malo nespretno ubacila u ovu temu.Ovo gore nisu moji nalazi i dvije smo različite osobe.
Lijepi pozdrav

Darko Richter, dr. med.

Dobro, izvucite za sebe ono što se može na vas odnositi, ili otvorite novu temu.