Hepatitis C

Bojim se!

Ana

Kako prihvatiti svoju novu stvarnost i to da je bezbrizna mladost prerasla u nocnu moru?

Imam 23 godine i na cekanju sam terapije ( genotip 4 ), svakim danom je sve teze. Strah od nuspojava, strah od okoline i ono najgore strah od neuspjeha!

Kazu " uvijek postoji gore " i znam da je tako ali s vremenom svakome od nas njegov problem postane najgori.

Nitko nije zasluzio nositi ovakav teret!

Bojim se!

maja

Draga Ana ja imam isto 23 god. i HCV genotip 1a. Primam terapiju vec 10 mjeseci i PCR nakon 12 tjedna bio je negativan. Terapija nije nimalo laka netko je gore podnosi fizicki netko psihicki, ja eto na srecu ili nesrecu spadam u drugi tip ljudi, fizicki dobro reagiram cak neprimjetno bez ikakvih nuspojava ali psihicki sam postala razdrazljiva, labilna i samosazaljiva, ali svjesna sam da tako samo pogorsavam situaciju vec dovoljno tesku pa sam to prihvatila kao jedno kratko razdoblje u zivotu i malu borbu za opstanak, ovo je nista sta nas sve ceka u zivotu. Ja sam za vrijeme terapije uspjela dovrsiti fakultet i diplomirati zurnalistiku 4 god, poloziti vozacki i ostati na poslu cak sam promaknuta na visu poziciju. U mojoj okolini svi znaju da imam HCV i u pocetku laici neki su to katastrofalno prihvatili ali ja sam se drzala tako kao da je ovo samo obicna gripa i nista vise, i sad sam ravnopravni clan zajednice nitko me ne degradira i cak mi se dive. A kad ovo sve zavrsi ako Bog dragi da bit ce kao da nista nije ni bilo, jos samo 2 mjeseca. Jedino sto ja ne zelim imati ljubavni zivot jer ne mogu nikako iz glave izbaciti da sam zarazena i da bih mogla nekoga ugroziti, ali to naravno nije tocno jer za sve postoji prevencija. I na kraju digni glavu i zacudit ces se kako sve brzo prodje, love Maja

Ana

Draga Maja!

Nije mi drago cuti da imas problema s terapijom ali divim se tvom stavu i razmisljanju. Kada bi barem i ja bila tako jaka.

Ima dana kada i ja mislim kako cu uspjeti, cak ima dana kada se ne bojim ali opet cesci su dani kada mi ne izlazi iz glave kako mi zivot nikad vise nece biti ist i pitanje cime sam to zasluzila?

Voljela bih upoznati nekoga ( u zivo ) tko ima istih problema kao i mi, neku pozitivnu osobu cija bi hrabrost i volja dala mi snagu za boriti se.

Hvala ti na potpori, ako se vise ne cujemo zelim ti sretan zavrsetak terapije i da ti ova dva mjeseca brzo produ!

PUSA

iva

Ako si kojim slucajem u Zagrebu, slobodno se javi Udruzi ABC Hepatitis i mozes upoznati "u zivo" mog supruga koji je sad upravo na pola terapije pa ti moze sve iz prve ruke ispricati!
iva

Ana

Hvala na informaciji nisam znala za ovu udrugu, nazalost nisam iz Zagreba ali se nadam da cu uskoro imati prilike otici u neku od udruga.
Sve najbolje tebi i suprugu

iva

Možeš nas kontaktirati i na 4680 254! Ili odi na www.abchepatitis.hr (za sada je samo forum aktivan, gdje ima puuuno iskustava)