Hepatitis C

infergen

no.responder

poslije neuspješne terapije rečeno mije da trebam redovito na kontrole i čekati redovito obavljam kontrole ali mi se više baš ne čeka. htio bi nešto poduzeti ali šta? zbog slabog engleskog teško dolazim do informacija. "infergen" interferon kojim se u americi liječe no responderi dobija se svaki dan jedna dnevna doza dođe 76 dolara. ako sam dobro svatio. ako neko zna više bio bi zahvalan.

prof. dr. sc. Ivica Pavić

Poštovani,

Infergen je "brand" za konsenzusni interferon. Radi se o potpuno "umjetnom" interferonu koji se kemijski razlikuje od interferona koje smo do sada koristili u terapiji.
Postoje radovi koji su pokazali korisnost ovog interferona u kombinaciji s ribavirinom u liječenju non-respondera, no radi se o još nedovoljno velikim grupama i rezultatima. Očekuje se i razvijanje pegilirane varijante ovog interferona čime bi se i on primjenjivao 1x tjedno, umjesto svakodnevno kako preporučuju dosadašnje studije s Infergenom.