Hepatitis C

HCV epidemija medju napuranim nosevima

zabrinuta

Halo? Zasto se ne spominje sirenje hepatitisa C medju korisnicima kokaina (dakle dijeljenjem cijevcica za usmrkavanje)?

maja

mozda zato sto jos nije potvrdjeno da je to uopce moguce, cuj kad se rijetko prenosi seksualnim putem onda je vjerojatno mala sansa da se prenese i nazalno, ali postoji mogucnost ukoliko je unutrasnjost nosa povrijedjena, ima ranice. ali rijetko koji narkoman da ce uzeti ostru cijevcicu ili predmet te usmrkavati dop ili kokain, a samim tim rane u nosu brzo zarastaju jer nos ima svoju vlaznost te nosne dlacice koje zadrzavaju prasinu i tako zaustavljaju moguse krvarenje. U svakom slucaju paznju treba posvetiti svim stvarima koje direktno ili ne ugrozavaju nase bice. Pozdrav